SKLENĚNÉ RADIÁTORY

topeni

SKLENĚNÉ RADIÁTORY

Skleněné radiátory mají oproti klasickým radiátorům tu výhodu, že nedochází k pocitu studených nohou a teplé hlavy. Skleněné radiátory totiž hřejí rovnoměrně po celé své ploše, a tak se člověk v jejich přítomnosti cítí opravdu příjemně. Dokonce i ženy, kterým je od nohou neustále chladno.J

Máte na výběr:

  • Elektrický radiátor
  • Teplovodní radiátor

Elektrické radiátoru mají výhodu, že topným tělesem se stává sklo samotné a teplovodní jsou zase ekonomičtější.

Dále si můžete vybrat, jak bude vypadat Vaše přední deska:

  • Jednobarevná skleněná deska
  • Zrcadlo
  • Potištěná skleněná deska

 

 

Česká firma, která jako jediná nabízí skleněné radiátory s LED diodami. Led diody se nacházejí buď po stranách, nebo na přední straně radiátoru.

Firma ISAN dělá pouze teplovodní radiátory, čili možnosti výběru se nám zúžily na jednobarevnou skleněnou desku, zrcadlo a potištěnou skleněnou desku.

Radiátory od firmy Isan bych volila do luxusnějších interiérů, kde podtrhnou daný záměr.


 

THE GLASS RADIATOR CO

http://www.glassradiators.co.uk/

 

Anglická firma nabízí převážně elektrické radiátory. Teplovodní radiátory mají zastoupení pouze v radiátorech s potištěnou skleněnou deskou.

Firma The Glass Radiator Co. vyniká tím, že topná folie je umístěná mezi dvěma skly, a tak radiátor nemá žádné spojení po hranách, jinak řečeno, radiátor je opravdu jenom skleněný Jbez viditelných topných částí.
Další výhodu mají zrcadlové radiátory. Ty se v koupelnových, popř. dalších místech s vyšší vlhkostí, nezamlžují a jsou odolné proti stříkající vodě (IP 46).


 

Design-radiator je opět anglická firma. Ta však radiátory nevyrábí, ale spojuje všechny design radiátory (jak z názvu vyplývá).
Najdou se zde jak elektrické, tak teplovodní radiátory, ale i duální radiátory. Duální radiátor je kombinace teplovodních a elektrických. Je pokládán za neutrální možnost, jelikož přes zimu topíte klasicky z ústředního topení, a v létě dle potřeby si přitopíte pomocí elektrického radiátoru.
Jediný typ, který tato společnost nenabízí, je radiátor s potištěnou skleněnou deskou. Místo toho si ale můžete zvolit zrcadlo na kamenném radiátoru či nepravidelný radiátor.


 

 

Thermoglance je italská firma, která se zaměřuje na radiátory z čirého skla.

V nabídce má 6 typů, které se liší ve velikosti a tím pádem ve výkonu. Tento parametr nás zajímá při určování velikosti radiátoru do místnosti. Ten musí být tak velký, aby místnost byla celá vytopena.
Všechny výrobky jsou takřka bez-údržbové (až na občasné utření prachu). Jsou dále vhodné pro alergiky a lidi, kteří často trpí bolestí v krku. Skleněné radiátory celkově jsou šetrnější k lidskému zdraví. Nevíří prach a udržuje v místnosti přirozenou vlhkost.
Thermoglance se hodí použít jako samostatný nábytek, který opticky oddělí dané prostory. Nejčastěji se používá do obchodů, butiků, kanceláří, restaurací a hotelů.


 

HEATROLL

http://www.heatroll.cz/

haet

Poslední firma je opět česká a nabízí úplně jiný styl radiátorů.

Můžete si vybrat z typu jak elektrický a teplovodní, tak z jejich kombinace (dual radiátor) dále zda ho chcete umístit do koupelny, na zem nebo na zeď. Ke každé možnosti máte předvolen design.
Firma Heatroll je zajímavá tím, že nejen má jiný design, ale jsou velmi ekonomické. Mají opravdu nízkou spotřebu. Naproti tomu je zde nevýhoda, a to tloušťka radiátorů.
Tyto produkty na mě působí jako „staré wafky“ v novém obalu, ale pokud nepotřebujete šetřit místem, chcete designový prvek a řešíte ekonomickou stránku projektu, pak je to pro Vás, ta správná volba.

Hledáte správnou volbu radiátoru, a stále se nemůžete rozhodnout? Kolik co stojí, jaké jsou rizika, kde mají to, co potřebuji, kdy to vyrobí, kdy to dovezou?